(5 fő jelentkezőtől indul)
A kismamajógát bátran elkezdheted akkor is, ha sohasem jógáztál, ha nem vagy „sportos” alkat, hiszen ezek a gyakorlatok szelídek, mindenki a saját igényei szerint ad bele erőt. A kismama jóga gyakorlatait a várandósság 14. hetétől biztonsággal végezheted, az első időszakban a lazítás és a légzési technikák lehetnek a segítségedre. Az utolsó hetekben a papákkal együtt készülünk a szülőpozíciós jógán a vajúdásra, ilyenkor azt is megmutatjuk nekik, eddig hogyan készültünk, mit csináltunk az eltel időszak alatt.
Gyakorlatok
Először alaposan átmozgatjuk, bemelegítjük a testünket, majd a klasszikus jógaászanák és az Amazonas menti népektől tanult gyakorlatok segítségével még tovább lazítjuk és erősítjük azokat a területeket, amelyek külön figyelmet kérnek a várandósság alatt. A helyes tartás kialakítására törekszünk, akkor megszűnik a gyötrő hátfájás, a derékfájás, több levegő áramlik a tüdőbe, a kisbabád is több friss oxigénhez jut. A helyes testtartás, és így a szabadabb légzés az utolsó hónapokban egyre fontosabbá válik, hiszen a baba növekedése, a helyszűke megnehezítik a kismamák légzését. A csípőt alaposan átmozgatjuk, lazítjuk és a környező izmokat erősítjük, ez az egyik legfontosabb pillére a kismama jógának.
Légzéstechnikák
Felfedezzük hogyan lélegzünk, milyen szakaszai vannak a teljes légzésnek. A megismerés után konkrét technikákat tanulunk, amelyek segítenek a feszült állapotokban a megnyugvásban, gyógyítják az álmatlanságot, vagy csak segítenek kiengedni a fáradt gőzt. A vajúdás alatt a nyugodt légzés lesz az egyik leghatékonyabb eszközöd, hogy a tágulás időszakán a legkisebb fájdalommal és a saját szüléseden belül, a lehető legrövidebb idő alatt haladj át.
Gátizomtorna
Megismerkedünk a gát elkülöníthető izomcsoportjaival, és egy könnyen megtanulható gyakorlatsorral, akár minden nap, otthon is gyakorolva készítjük fel a gát izmait a szülés munkájára.
Relaxáció
A jóga egyik leghatékonyabb technikáját tanuljuk meg, hiszen a relaxáció alatt a testünk pihen, de nem alszunk. Így éber tudatállapotban éljük át a pihenést, megtanuljuk a testünket ellazítani, megnyugtatni az elménket és a légzésünket. A Szankalpa technikáját is használjuk a lelki felkészülésben a szülésre.
Jógaoktatónk: Bedő Kriszta kismama jóga oktató
Magamról |
Egy személyes történettel kezdem: négy gyermeket szültem hat év alatt, kétévenként. A kisgyerekekkel otthon töltött évek alatt jártam a szellemi utamon, lediplomáztam, asztrológiát tanultam, jógázni kezdtem. Az idő telt és a kisbabáimból, kisgyerekek lettek, óvodába, iskolába járnak. Kezdett nagyon hiányozni a várandós hónapokat, az egészen kicsi életeket körülölelő áldott állapot. Így lettem kismamajóga oktató, így vált újra az életem részévé az áldott állapot. |
Az első kisfiamat, aki már nagyfiú, kórházban szültem. Nem így terveztem, otthonszülésre készültem, de más volt a terv. Nagyon lassan haladtam az elengedés felé, s bár nem volt semmi probléma, mégis úgy látták a körülöttem lévők, hogy a kórház innentől biztonságosabb mindkettőnk számára. Nehéz élmények vártak a kórházban, és nagyszerű emberekkel is találkoztam. A kórházban is két nő, a szülésznő és doktornő segített megszülni az első kisbabámat. Sokáig nem értettem, miért kellet ezt megtapasztalnom. Most kismamajóga oktatóként, dúlaként nagyon hálás vagyok a kórházi szülésemért, mert így jobban tudok segíteni a leendő édesanyáknak. A többi három gyermekem itthon született, hát erről sokat tudnék, tudok mesélni. Szoktam is az órákon, ha felmerül valami bennünk. …és hát meséltem a lelki részéről a könyvemben. |